8 listopada 2019

Ferie to tradycyjnie okres, kiedy większość z nas wyjeżdża w góry. Jest jednak wiele mocnych argumentów stojących za tym, aby spędzić zimowe wczasy nad morzem w Jastrzębiej Górze. Kiedy plaże pustoszeją, ta popularna latem miejscowość zmienia się nie do poznania. Szukając zdrowego i spokojnego wypoczynku z dziećmi oraz ciekawych atrakcji dla całej rodziny z pewnością warto zajrzeć do tej miejscowości. Ferie zimowe nad morzem mają wiele zalet!

5 powodów, aby spędzić ferie zimowe nad morzem:

JOD NA ZDROWIE

Wyjazd na ferie nad morzem to dla mieszkańców dużych miast szansa, aby w końcu pooddychać pełną piersią. To właśnie zimą stężenie drogocennego jodu w powietrzu jest największe. Zimowe ferie nad morzem to również rewelacyjne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Jod, pierwiastek niezwykle istotny dla mózgu oraz układu nerwowego, jest niezbędny do ich prawidłowego funkcjonowania. Wpływa także pozytywnie na prawidłowy rozwój intelektualny najmłodszych. Niedobór jodu powoduje niekiedy wolniejszy wzrost, a nawet problemy z koncentracją i pamięcią. Wczasy zimą to nie tylko spokój, ale również zdrowie!

BOGACTWO FAUNY I FLORY

Przepiękne, obfitujące w unikatową przyrodę lasy Jastrzębiej Góry są wręcz idealnym miejscem na długie spacery. Wspaniałe, naturalne skarby Nadmorskiego Parku Krajobrazowego czekają na odkrycie podczas zimowych wczasów. Zaśnieżona i całkowicie pusta plaża, kry lodu unoszące się na falach, zmrożone drzewa, wysokie klify – zima nad morzem to zupełnie inna atmosfera oraz widoki. Warto chociaż raz przekonać się o tym na własne oczy.

INNY WIZERUNEK MORZA

Sam Bałtyk skąpany w zimowej aurze to wystarczający powód, aby odwiedzić Jastrzębią Górę na wczasy zimą. Spacery po plaży mogą być magiczne nie tylko w środku lata, a dobroczynne skutki tej aktywności są dobrze znane. Choć silny wiatr znad morza czasami zniechęca, warto pamiętać o zdrowotnych właściwościach wymienionego już jodu. Zima nad morzem wygląda piękne w obiektywnie aparatu, warto więc zaplanować sobie mini sesję rodzinną i wrócić do domu z pamiątkowymi kadrami.

Atrakcyjnie zimowe wczasy to:

KORZYSTNIEJSZE CENY

Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego zakwaterowania na zimowe wczasy z dziećmi. Nawet jeśli pogoda będzie bardzo mroźna i uniemożliwi spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dobry obiekt zaoferuje wiele atrakcji. Niektóre miejsca organizują kreatywne animacje dla dzieci przez cały rok, zajęcia sportowe dla dorosłych. Warto również wybrać taki obiekt, który umożliwi pływanie podczas wczasów zimą: kryty basen, jacuzzi, strefa saun, SPA… Pełen relaks dla młodszych i starszych! A co równie istotne rodzinny pobyt poza sezonem jest zazwyczaj korzystniejszy cenowo niż podczas wakacji.

BRAK TURYSTÓW

Zima to wręcz idealny czas na wizytę nad polskim morzem dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów w kurortach. Kiedy wysoki sezon dobiega końca, oblegana w lecie Jastrzębia Góra zamienia się w spokojne, lecz wciąż atrakcyjne miasteczko. Choć nadal jest pełna uroku, po gwarze i tłoku nie ma już śladu. Ferie z dziećmi są mniej uciążliwe (i kosztowne) niż wypoczynek w wakacje. Zimowe wczasy to bowiem mniej pokus w postaci niezliczonych straganów z pamiątkami i gadżetami, budek ze smakołykami i maszynami do gier.

Co zobaczyć w Jastrzębiej Górze spędzając zimę nad morzem?

Ferie z dziećmi w tej uroczej miejscowości to także świetna lekcja historii, którą można odbyć nawet przy minusowych temperaturach. Architektura miasta pokazuje, czemu przez minione stulecia tak chętnie przyjeżdżała tutaj polska arystokracja i inteligencja. Ulica Bałtycka, przy której stoją zabytkowe budynki robi niesamowite wrażenie na przyjezdnych. Jest to zarazem pierwsza ulica tego miasta i jednocześnie najbardziej wysunięta na zachód. Niesamowity widok stanowią też wille z lat 20-tych dwudziestego wieku. Na ulicy Królewskiej można z kolei zobaczyć dwie pierwsze wille – „Kaszubę” Szymańskiego, a także willę Pawłowicza.

Gwiazda Północy to także obowiązkowa atrakcja wypoczynku zimą nad morzem. To właśnie w Jastrzębiej Górze znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Informuje o tym kamienny obelisk postawiony w 2000 roku, który można znaleźć na końcu ulicy Norwida, tuż przy klifowym wybrzeżu.

Wczasy zimą nad morzem dla każdego

Ferie nad morzem to rewelacyjny sposób, aby spędzić wyjątkowy czas w gronie rodziny, bez tłumów innych ludzi i zbędnego drenażu kieszeni. Obiekty wypoczynkowe takie jak Primavera Jastrzębia Góra oferują swoim gościom nielimitowany dostęp do Parku Wodnego, a także pasjonujące animacje dla dzieci 6 dni w tygodniu oraz zajęcia dla dorosłych. 

Aktualną ofertę na Ferie Zimowe nad morzem w Primavera znajdziecie tutaj >>

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas