17 października 2019

Wiele firm zmaga się z problemem tego, jak utrzymać motywację pracowników. Dzisiejszy rynek stawia przed organizacjami coraz to nowe wyzwania. Pracownicy są kuszeni przez inne firmy już nie tylko wyższym wynagrodzeniem. Często dochodzą do tego różnego rodzaju benefity. które znacznie wzmacniają przywiązanie do firmy. Coraz bardziej liczy się też motywacja zewnętrzna. To, co osiąga się w pracy jest tylko jednym z elementów składowych większej całości, jak zarządzanie grupą, ale też jednostką. Pracownik by czuć się zmotywowany musi czuć, że po godzinach również czeka go wiele dobrego. 

Jak utrzymać motywację w zespole? Wyjazdy integracyjne rozwiązaniem

Dziś do obowiązków firm należy także dbanie o efektywny wypoczynek zatrudnionych. To motywacja zewnętrzna potrzebna do rozwoju pracownika i budowania lojalności. Organizacja imprez firmowych oraz wyjazdów integracyjnych to jedno z najbardziej popularnych oraz skutecznych rozwiązań. Odbywają się one w zależności od polityki firmy – najczęściej kilka razy do roku. Dobrym pretekstem do zorganizowania wyjazdu integracyjnego są takie kwestie jak; rocznica powstania firmy, czy świętowanie sukcesu. Bywa też, że odbywają się one zgodnie z kalendarzem przy okazji majowego weekendu, podczas wakacji, czy zawsze kiedy myśli się o tym jak utrzymać motywację pracowników.

Organizacja imprez firmowych – ładne miejsce to nie wszystko

Sama lokalizacja nie wystarczy dziś jednak do udanej zabawy. Ważny jest wybór obiektu, który zapewnić może odpowiednią ilość atrakcji. SPA, sauny, baseny, czy kręgielnia to coś, co odpowiada na potrzeby dotyczące tego, jak utrzymać motywację pracowników. 

Wieczorami uczestnicy wyjazdu z pewnością oczekiwać będą czegoś specjalnego. Niektóre osoby lubią co prawda kameralne spotkania w hotelowych pokojach, lecz zarządzanie grupą na wyjeździe integracyjnym polega także na organizowaniu wielu atrakcji. Nocna zabawa to coś, czego wymaga się od każdej dobrej integracji. Taneczna muzyka, smaczne jedzenie i kolorowe napoje sprawią, że noc może być niezapomniana, a organizator znacznie zyskać w oczach swoich podwładnych.

Motywacja zewnętrzna – rozwiązywanie problemów pracowników

Problem tego, jak utrzymać motywację w firmie dotyczy także spraw codziennych. Ważnym jej elementem są profity pieniężne w postaci premii za dobre wyniki. Ponadto dzisiaj zatrudnieni czekają także na dodatkowe bonusy. Najlepiej, gdy są one spersonalizowane i odpowiadają na realne potrzeby konkretnej osoby. Doświadczony pracownik z dwójką dzieci z pewnością ma inne wymagania niż osoba świeżo po studiach. W tym drugim przypadku do tego by utrzymać zapał może wystarczyć premia pieniężna wypłacana raz na kwartał. Ustatkowany pracownik za to będzie liczył na bonusy, w ramach których spędzi czas z rodziną. Ciężka praca przez cały rok często okupiona nadgodzinami i brakiem czasu na rodzinne obowiązki jest bardzo bolesna. Pracodawca, który podaruje bon na weekend w SPA, czy w parku rozrywki z pewnością zostanie doceniony za dobre zarządzanie

Cenną zaletą dobrego pracodawcy jest też dbanie o pracowników poprzez rozwiązywanie ich problemów w życiu osobistym. Pomoc w znalezieniu szkoły dla dziecka, czy zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej to kwestie, które w znaczny sposób ułatwić mogą integrację w nowym miejscu. Czasami dochodzą do tego sprawy mieszkaniowe – tutaj też firma może wykazać się opiekuńczością. 

Troska o zatrudnionych oraz organizowanie cyklicznych wyjazdów niewątpliwie pomogą w tym, jak utrzymać motywację pracowników. Dzisiaj konkurencja na rynku jest duża, a firmy walczą już nie tylko o klientów, ale też o specjalistów. 

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas