26 grudnia 2019

Floating to godna zainteresowania technika przyjazna naszym kręgosłupom, nazywana inaczej techniką R.E.S.T. Na przestrzeni lat zyskała sobie wielu miłośników.

Jedna sesja floatingu , która trwa 60 minut to odpowiednik aż czterech godzin głębokiego snu.

Na czym dokładnie polega floating? Czego możemy się spodziewać w temacie zdrowia naszego kręgosłupa i nie tylko?

Floating – sposób na rozluźnienie

Floating to metoda, która została stworzona ponad pół wieku temu przez Johna Lilly’ego, amerykańskiego neurologa i psychoanalityka. Zbudował on kabinę, przypominającą tę, którą używa się obecnie, w celu zbadania ludzkiego mózgu. Wyniki były zaskakujące – wynikało z nich, że dużą większość obciążeń naszego układu nerwowego stanowią bodźce z zewnątrz, takie jak siła grawitacji, dźwięk czy światło. Ograniczenie tych czynników działa kojąco i przynosi relaks. Floating polecany jest dla osób zestresowanych i pragnących głębokiego relaksu oraz dla osób z wszelkimi dolegliwościami bólowymi.

Jak wygląda technika floating krok po kroku? Osoba poddająca się jej wchodzi do specjalnej, przestrzennej kapsuły wypełnionej wodą wysoce nasyconą solą Epsom (siarczan magnezu). Wysokie stężenie soli sprawia, że osoba utrzymuje się na powierzchni wody i wolna jest od działania grawitacji. Kapsuła izoluje nas przed odgłosami i drażniącym światłem z zewnątrz, natomiast odprężamy się początkowo przy relaksującej muzyce następnie w ciszy. Woda ma idealną temperaturę, zbliżoną do temperatury ciała. Dodatkowo sól Epsom zawarta w wodzie jest bogata w magnez, którego forma jest doskonale wchłaniana właśnie przez skórę.

Jak najlepiej podziękować dobremu pracownikowi?

Spójrzmy na to z punktu widzenia drugiej strony. Nie ma chyba człowieka, który pozostałby obojętny na próbę nawiązania nieco bliższych stosunków (które jednak nie muszą oznaczać naruszenia podstawowej relacji szef – podwładny). Nawet drobny gest zostanie pozytywnie odebrany i zapamiętany. Dlatego warto wykorzystać do tego dobry moment i poprzez prezent na święta powiedzieć pracownikom: „Dziękuję, doceniam Wasze zaangażowanie, zależy mi na dalszej współpracy”.

Wodny relaks – kręgosłup korzysta najbardziej

Floating to sposób na rozluźnienie zestresowanego i zmęczonego kręgosłupa. Ból kręgosłupa znika, poprawia się zakres ruchu, ustępują bóle stawowe oraz poprawia się ich ruchomość. Zabieg powoduje przyjemne odciążenie kręgosłupa, a dzięki temu mięśnie przy kręgosłupie rozluźniają się, a wszelkie napięcia znikają. Dodatkowo floating powoduje wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które działają przeciwbólowo. Z zabiegu mogą skorzystać wszyscy. Nie należy się obawiać wrażeń klaustrofobicznych, bowiem kabina do floatingu jest przestronna i każdy czuje się w niej komfortowo. Floating będzie wspaniałym doznaniem, jeśli męczy nas siedząca praca w stałej pozycji, jesteśmy zestresowani lub borykamy się ze schorzeniami kręgosłupa, mięśni, stawów czy napięciowymi bólami głowy (migrenami).

Floating nad morzem

Floating będzie również doskonałym uzupełnieniem wczasów nad pięknym polskim morzem. Morski klimat, wysoka zawartość jodu, szum morza i zdrowe jedzenie sprzyjają oderwaniu się od codzienności i zrelaksowaniu się. Świetne działanie floatingu może być w ten sposób uzupełnione o kolejne przyjemne doznania, które dodatkowo wzmocnią zdrowie i poprawią samopoczucie. Jednocześnie zwiększymy lecznicze działanie soli.

Floating – relaks na wyższym poziomie

Floating to sposób na relaks, którego nie sposób zasmakować w inny sposób. Zabieg polecany jest wszystkim, niezależnie od tego, czy dotyczy nas ból kręgosłupa czy stres. Warto skorzystać z zabiegu i przekonać się o jego działaniu osobiście!

Sand SPA Health & Beauty Institute w Primavera Jastrzębia Góra zaprasza do głębokiego relaksu.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas