16 września 2020

Regulacje wprowadzone w związku z koronawirusem sprawiły, że organizacja szkoleń stała się utrudniona. Sale konferencyjne przez kilka miesięcy świeciły pustkami, a nawet po poluzowaniu obostrzeń nie zapełniały się w takim samym stopniu, jak przed czasami pandemii. Powoli zbliża się jesień, która jest uważana za idealny czas na biznesową aktywność, nawet uwzględniając obecną sytuację. O czym warto wiedzieć, planując ważne spotkania?

Trudny czas dla branży MICE

Turystyka biznesowa mocno ucierpiała przez obowiązujące ograniczenia. Zdecydowana większość firm przeszła na model pracy zdalnej, więc różne konferencje, wyjazdy czy seminaria nie były organizowane. Zamknięte hotele, puste sale szkoleniowe – to tylko niektóre czynniki, które negatywnie wpłynęły na sytuację finansową osób związanych z branżą MICE.

Jeśli chodzi o biznes, konferencje stanowią jeden z nieodłącznych elementów prowadzenia działalności. Kontakt telefoniczny lub internetowy nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz. Ponadto praca zdalna osłabia ducha zespołu. Z tego powodu sale konferencyjne znowu zaczynają cieszyć się popularnością.

Sale szkoleniowe a koronawirus – ważne regulacje

Organizowane przez ludzi prowadzących biznes, konferencje są już dozwolone, ale zostały obwarowane wieloma regulacjami. Liczba osób musi być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym odbywa się wydarzenie. Na jednego człowieka ma przypadać 2,5 m2 powierzchni przeznaczonej dla uczestników, nie uwzględniając obsługi. Planując układ przestrzenny spotkania, należy zapewnić min. 1,5 m fizycznej odległości między uczestnikami. Co ważne, poszczególne osoby nie mogą mieć możliwości samodzielnego wyboru miejsca, które zajmą. Odległość 1,5 m musi być zachowana także podczas spożywania posiłków i stania w kolejkach.Istotne kwestie to dezynfekcja oraz obowiązek zasłaniania nos i ust. W budynku, w którym znajdują się sale konferencyjne, trzeba zapewnić właściwą liczbę dozowników z płynem do dezynfekcji rąk. Sale szkoleniowe należy często wietrzyć, dokładnie sprzątać i dezynfekować. Obowiązkowi czyszczenia i dezynfekcji podlegają również powierzchnie wspólne, między innymi: windy, poręcze, toalety, oparcia krzeseł.

Nowy sezon – nowe możliwości

Jesień to najlepsza pora roku na prowadzenie działań biznesowych. W 2020 r. ten fakt nie uległ zmianie i mimo że sytuacja nie jest łatwa, to nie powinno się zaniedbywać aktywności zawodowej. Wiele hoteli oferujących sale szkoleniowe przestrzega obostrzeń, co ma szczególne znaczenie w kwestiach takich jak biznes. Konferencje mogą być organizowane z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych. Spotkania często są realizowane w salach w systemie rotacyjnym, dzięki czemu można dokładnie zdezynfekować i wywietrzyć pomieszczenia.

Pamiętając o tym, jak ważny dla branży hotelarskiej jest biznes, konferencje są planowane z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Hotele umożliwiają wynajem kilku sal, więc uczestników można podzielić na mniejsze grupy. Ponadto oferują możliwość przeprowadzenia wideokonferencji bądź streamingu szkolenia dla osób, które nie mogą pojawić się w miejscu organizacji wydarzenia.

Koronawirus na pewien okres zahamował rozwój biznesu. Ludzie zaczynają jednak powoli wracać do normalności, a dla wielu to właśnie spotkania z innym stanowią jej wyznacznik. Jesień 2020 r. będzie czasem szczególnym, ale można przypuszczać, że sale konferencyjne będą coraz częściej wynajmowane, ponieważ biznes nie lubi bezczynności. 

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas