zadzwoń
rezerwuj
messenger
Porady / Pielęgnacja

Odchudzanie zimnem – jak działa kriolipoliza

Odchudzanie zimnem – jak działa kriolipoliza

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczupłej sylwetce i z tego powodu aktywnie trenuje i stosuje zdrową dietę. W niektórych przypadkach jednak, całkowite pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej może wymagać zastosowania dodatkowych metod. Jedną z tych, które zyskują w ostatnim czasie na popularności jest kriolipoliza, czyli odchudzanie zimnem. W jaki sposób przebiega tego typu zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Dowiesz się tego z naszego wpisu.

Kriolipoliza – co to takiego?

Kriolipoliza to zabieg polegający na zamrażaniu tłuszczu. Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na odchudzanie, gdyż komórki zbudowane z nasyconych kwasów tłuszczowych wykazują niską odporność na działanie niskich temperatur. W trakcie zabiegu wykonywanego przy użyciu odpowiedniego urządzenia dochodzi do mrożenia, a w konsekwencji wydalania komórek tłuszczowych w trakcie procesów metabolicznych. Kriolipoliza jest dużo bezpieczniejszą alternatywą na odchudzanie od choćby odsysania tłuszczu, ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym.

Odchudzanie zimnem – komu jest zalecane?

Odchudzanie zimnemto metoda polecana przede wszystkim pacjentom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wymagających miejscach. Efekty kriolipolizy są bowiem doskonale widoczne w okolicach brzucha, ramion czy pleców. Technikę tę z powodzeniem wykorzystuje się również na udach oraz biodrach.

Jak w przypadkach innych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, również odchudzanie zimnem nie jest dedykowane każdemu. Zabieg kriolipolizy może okazać się niemożliwy do przeprowadzenia w miejscach, na których pojawiają się zmiany chorobowe oraz mechaniczne uszkodzenia skóry. Tej metody na odchudzanienie poleca się również osobom z obciążoną wątrobą, ponieważ metabolizowanie zamrożonych komórek tłuszczowych może być dla nich niebezpieczne.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Z uwagi na to, iż efekty kriolipolizy są widoczne po serii zabiegów, koniecznym jest poddanie się temu procesowy kilkukrotnie. Pojedynczy zabieg trwa od 40 do 60 minut, w zależności od obszaru ciała. Odchudzanie zimnem, jak sama nazwa wskazuje, polega na mrożeniu wybranego fragmentu ciała przy pomocy aplikatora próżniowego. W trakcie zabiegu narzędzie przykłada się do danej partii ciała, następnie zasysa ciało do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. W efekcie tego procesu następuje pobieranie ciepła z tłuszczu, co przyczynia się do obumierania niechcianych komórek oraz ich rozpuszczania.

Efekty kriolipolizy

Efekty kriolipolizy będą widoczne po około 6 tygodniach. W tym czasie bowiem dochodzi do całkowitego wydalenia obumarłych tkanek tłuszczowych. W pierwszych godzinach po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, nie należy się jednak przejmować. Ten zniknie samoistnie po krótkim czasie. Po zakończeniu metabolizowania komórek tłuszczowych, skóra w danym miejscu będzie wyraźnie odchudzona i bardziej jędrna.

Kriolipoliza idealnym sposobem na odchudzanie?

Należy podkreślić, iż odchudzanie zimnem stanowi jedynie metodę wspomagającą proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to metoda na odchudzanie trudnych partii ciała, w których komórki tłuszczowe utrzymują się dłużej. Choć efekty kriolipolizy są zaskakująco pozytywne, należy mieć na względzie, iż zabieg ten jest jedynie uzupełnieniem aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety. Warto również pamiętać, iż z uwagi na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, zabieg kriolipolizy nie jest dla każdego.

Zabieg kriolipolizy wykonywany jest w Sand SPA Health & Beauty Institute (w Primavera Jastrzębia Góra). Zapraszamy to zapoznania się z MENU oraz cennikiem.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas