zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja
Porady / Pielęgnacja

Kriolipoliza – nowoczesny sposób na bezbolesne odchudzanie?

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczupłej sylwetce i z tego powodu aktywnie trenuje i stosuje zdrową dietę. W niektórych przypadkach jednak, całkowite pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej może wymagać zastosowania dodatkowych metod. Jedną z tych, które zyskują w ostatnim czasie na popularności jest kriolipoliza, czyli odchudzanie zimnem. W jaki sposób przebiega tego typu zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Dowiesz się tego z naszego wpisu.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza to inaczej zamrażanie komórek tłuszczowych w wybranej części ciała, aby doprowadzić do ich rozpadu. Zabieg ten powstał w USA, wynaleziony przez dwóch amerykańskich lekarzy. Dowiedli oni, że komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej są o wiele bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż otaczające je narządy, naczynia krwionośne czy nerwy. Dzięki temu zabieg kriolipolizy redukuje jedynie tłuszcz i jest całkowicie bezpieczny dla pozostałych tkanek.

Zabieg kriolipolizy jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów na odchudzanie, gdyż komórki zbudowane z nasyconych kwasów tłuszczowych wykazują niską odporność na działanie niskich temperatur. W trakcie zabiegu wykonywanego przy użyciu odpowiedniego urządzenia dochodzi do mrożenia, a w konsekwencji wydalania komórek tłuszczowych w trakcie procesów metabolicznych. Kriolipoliza jest dużo bezpieczniejszą alternatywą na odchudzanie od choćby odsysania tłuszczu, ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Odchudzanie zimnem, jak sama nazwa wskazuje, polega na mrożeniu wybranego fragmentu ciała przy pomocy aplikatora próżniowego. Kriolipoliza wykonywana jest przy użyciu specjalnego urządzenia. Aplikator ten jest przykładany do danej partii ciała. Następnie, przy wykorzystaniu podciśnienia, fałd skóry jest zasysany i zostaje pobrane ciepło z komórek. Efektem tego zabiegu jest  naturalny proces obumierania niechcianych komórek oraz ich rozpuszczanie. Chłodzenie jest regulowane, aby osoba wykonująca zabieg mogła ustawić najbardziej optymalną temperaturę: osoby lekko otyłe nie wymagają bowiem tak niskiej temperatury zamrażania komórek, jak osoby ze sporą nadwagą. Zabieg zazwyczaj trwa około godziny.

Kriolipoliza radzi sobie z tłuszczem na brzuchu, pośladkach, udach czy łydkach. Z uwagi na to, iż efekty kriolipolizy są widoczne po serii zabiegów, koniecznym jest poddanie się temu procesowy kilkukrotnie. Pojedynczy zabieg trwa od 40 do 60 minut, w zależności od obszaru ciała.

Odchudzanie zimnem – komu jest zalecane?

Kriolipoliza to nowoczesny zabieg odchudzający, będący doskonałą alternatywą dla popularnej liposukcji. Jest kuracją bezinwazyjną, a więc bezpieczniejszą od zabiegów wymagających użycia skalpela. Nie trzeba też się do niej specjalnie przygotowywać, a jedyne skutki uboczne, jakie mogą pojawić się po zabiegu, to siniaki, zaczerwienienia czy obrzęki, które ustępują po kilku dniach.

Odchudzanie zimnem to metoda polecana przede wszystkim pacjentom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wymagających miejscach. Efekty kriolipolizy są bowiem doskonale widoczne w okolicach brzucha, ramion czy pleców. Technikę tę z powodzeniem wykorzystuje się również na udach oraz biodrach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak w przypadkach innych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, również odchudzanie zimnem nie jest dedykowane każdemu. Zabieg kriolipolizy może okazać się niemożliwy do przeprowadzenia w miejscach, na których pojawiają się zmiany chorobowe oraz mechaniczne uszkodzenia skóry. Tej metody na odchudzanie nie poleca się również osobom z obciążoną wątrobą, ponieważ metabolizowanie zamrożonych komórek tłuszczowych może być dla nich niebezpieczne. Kto jeszcze powinien zrezygnować z kuracji niskimi temperaturami? Kriolipoliza nie nadaje się dla osób ze stanami zapalnymi skóry, z chorobą Raynauda, cukrzyków, osób cierpiących na krioglobulinemię, hipoproteinemię czy mających wszczepione urządzenia medyczne.

Dlaczego warto poddać się kriolipolizie?

Główną zaletą kriolipolizy jest skuteczność. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się z organizmu aż 45% tłuszczu! Efekty kuracji mogą być widoczne nawet już 2 tygodnie po zabiegu, choć najczęściej należy poczekać jeszcze kilka kolejnych tygodni (nawet 4 miesiące) na ostateczny rezultat. W pierwszych godzinach po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, nie należy się jednak przejmować. Ten zniknie samoistnie po krótkim czasie.

Po zakończeniu metabolizowania komórek tłuszczowych, skóra w danym miejscu będzie wyraźnie odchudzona i bardziej jędrna. Istotną zaletą kriolipolizy jest jej bezbolesny  charakter oraz brak wymaganej rekonwalescencji po odbyciu zabiegu.

Kriolipoliza idealnym sposobem na odchudzanie?

Należy podkreślić, iż odchudzanie zimnem stanowi jedynie metodę wspomagającą proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Jest to metoda na odchudzanie trudnych partii ciała, w których komórki tłuszczowe utrzymują się dłużej. Choć efekty kriolipolizy są zaskakująco pozytywne, należy mieć na względzie, iż zabieg ten jest jedynie uzupełnieniem aktywnego stylu życia oraz zbilansowanej diety. Warto również pamiętać, iż z uwagi na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, zabieg kriolipolizy nie jest dla każdego.

Zabieg kriolipolizy wykonywany jest w Sand SPA Health & Beauty Institute (w Primavera Jastrzębia Góra). Zapraszamy to zapoznania się z MENU oraz cennikiem.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas