zadzwoń
rezerwuj
messenger
Porady / Psychologia

Odchudzanie dla mężczyzn – część II

Czyli „jak zachęcić swojego mężczyznę do dbania o siebie”…

Żeby jakakolwiek zmiana była możliwa i skuteczna, osoba zainteresowana musi chcieć. Uszczęśliwianie kogoś na siłę nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Pewnie sama wiesz po sobie, że gdy ktoś „każe” Ci coś zrobić, coś, co nie jest w zgodzie z Tobą, Twoimi celami, nie masz na to ochoty, to jedyne co może uzyskać to Twój opór i brak motywacji. Zanim zaczniesz podejmować jakiekolwiek kroki w stosunku do swojego partnera zastanów się czy sama chciałabyś być tak potraktowana.

Krok 1.

Bądź delikatna, bądź dyplomatką. Ty sama pewnie nie chciałabyś usłyszeć od swojego mężczyzny, że przytyłaś i dużo bardziej podobałaś mu się, gdy się poznaliście. Zasugeruj pewne zmiany w Waszym jadłospisie, akcentuj potrzebę prowadzenia zdrowego stylu życia. Zarażaj nim swojego partnera.
Zaznaczaj rolę aktywnego odpoczynku w Waszym życiu. Jeśli chcecie wspólnie przyjechać na wczasy odchudzające, to zróbcie to. Super. Pobędziecie razem, odpoczniecie. Nie ciągnij swojego mężczyzny na każdy wykład, warsztat i trening. Jeśli nie ma ochoty, to jest jego wybór. Nic na siłę.

Krok 2.

Włącz do Waszej zmiany emocje. Każda zmiana jest bardziej skuteczna, gdy włączamy do działania emocje i uczucia (patrz Odchudzanie mężczyzn część I – kilka psychologicznych trików, punkt 1). Po co Ty, Wy razem, On ma coś zmienić? Co to Wam da? Jakie wzbudza w Was uczucia? Co się zadzieje za kilka, kilkanaście lat, jeśli nie zadbacie o siebie?

Krok 3.

Tak jak w swojej diecie, tak i w diecie najbliższych pamiętaj o metodzie małych kroków. Zacznij od małych zmian. Niech dzieją się w Waszym życiu. Stopniowo ogranicz używanie soli, zacznijcie pilnować regularnych pór posiłków, włączajcie do swojego życia wspólny, spontaniczny ruch. Wiosna sprzyja wszystkim aktywnościom na świeżym powietrzu (rower, długie spacery, przejście się do sklepu zamiast podjechania samochodem), wykorzystujcie to.

Krok 4.

Planujcie wspólne posiłki i zakupy spożywcze. Minimum z jednodniowym wyprzedzeniem. Jeśli to możliwe, razem!

Krok 5.

Doceniaj swojego partnera. Za co? Za podejmowane prozdrowotne działania, które dostrzegasz. Za małe rzeczy, których do tej pory w Waszym życiu nie było. Zauważaj jego progres.

Na każdym z etapów pamiętaj o przyjemności, którą ma dostarczać Wam zdrowy styl życia, pozytywnym nastawieniu i nie krytykowaniu wprost swojego partnera.

I na koniec, z przymrużeniem oka. Jeśli zdecydujecie się tracić wspólnie kilogramy, nie złość się, gdy Twój partner szybciej i łatwiej zgubi je niż Ty ?

O wczasach odchudzających „Program Odchudzający dla Mężczyzn” w Primavera Jastrzębia Góra przeczytasz tu >>

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas