zadzwoń
rezerwuj
messenger
Blog / Biznes

21 11.2019

Prezent na święta dla pracownika

Prezent na święta dla pracownika? Nadchodzi wyjątkowy czas, nie tylko z powodu specjalnego nastroju, spotkań z najbliższymi oraz wszechobecnych dekoracji świątecznych. Pracodawcy nie znajdą lepszej okazji, by w miły sposób podziękować swoim pracownikom za ich dotychczasowe wysiłki. Oprócz bonusów i premii przyznawanych okazjonalnie za efektywność pracy, warto podarować przemyślany prezent na święta.

Prezent dla pracownika trudno zaliczyć do którejś z kategorii rozliczeń. Stwierdzenie, że największą wartością każdej firmy są pracownicy, nie powinno pozostawać jedynie zwykłym truizmem. Pracodawcy powinno zależeć na tym, by podwładny czuł się związany z miejscem pracy i zawsze dawał z siebie maksimum aktywności i kreatywności. Jeśli uda się w miejscu zatrudnienia wytworzyć więź i poczucie bycia prawdziwym zespołem, na wzór relacji rodzinnych, opłaca się to wszystkim stronom. Tym bardziej w czasach dobrej koniunktury, gdy dobrego, sumiennego pracownika z inicjatywą szuka się nie tylko ze świecą, ale nawet stuwatową żarówką.

Jak najlepiej podziękować dobremu pracownikowi?

Spójrzmy na to z punktu widzenia drugiej strony. Nie ma chyba człowieka, który pozostałby obojętny na próbę nawiązania nieco bliższych stosunków (które jednak nie muszą oznaczać naruszenia podstawowej relacji szef – podwładny). Nawet drobny gest zostanie pozytywnie odebrany i zapamiętany. Dlatego warto wykorzystać do tego dobry moment i poprzez prezent na święta powiedzieć pracownikom: „Dziękuję, doceniam Wasze zaangażowanie, zależy mi na dalszej współpracy”.

Prezent dla pracownika to dodatkowa motywacja, która wcale nie musi oznaczać ogromnych kosztów. Zorganizowanie firmowego spotkania świątecznego, upominki i podziękowania to wprowadzenie do służbowych rygorów naturalnej, rodzinnej aury, która właśnie w grudniu powinna choć na chwilę zagościć w każdym zespole. Pozostaje jednak najważniejsza kwestia: jaki pomysł na prezent na święta będzie najlepszy?

O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na prezent na święta dla pracownika?

Sprawdzonym i bezpiecznym sposobem może być nagroda finansowa, wręczona na takim świątecznym spotkaniu w formie listu-dyplomu i przelewu na konto. Jednak to, co dobre przy jubileuszach i premiach, lepiej zastąpić czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym. Tak jak w domu – najbardziej cieszą prezenty wymagające starań i wiedzy o upodobaniach danej osoby. Warto więc w luźnych rozmowach, także za pośrednictwem innych członków personelu, dowiedzieć się o pasjach i marzeniach pracownika, by dobrać do niego prezent na święta. Przyjeżdża do pracy motocyklem? Można zaopatrzyć go w niebanalny gadżet, na przykład wyjątkowy kask. Weekendy spędza w siodle? Na pewno przyda się coś z akcesoriów do końskiej pasji. Każdy długi weekend i urlop to wyprawa w góry? Katalogi producentów sprzętu są wyjątkowo obfite. Jednak co zrobić, gdy nie uda się zebrać dokładnego wywiadu? Albo pracownik nie ma zdeklarowanego hobby? Wówczas można wpaść w pułapkę pt. „nietrafiony prezent na święta”. Jednak na to też można znaleźć sposób.

Voucher na prezent – optymalne rozwiązanie

Okres bożonarodzeniowy to czas dla siebie i rodziny, więc niezawodny pomysł na prezent na święta powinien być związany z relaksem, wypoczynkiem, odprężeniem. Taki prezent ucieszy każdego, zwłaszcza gdy zostanie wręczony w miejscu pracy. To czytelny sygnał: „Dziękujemy, dbamy o Twoje samopoczucie i zdrowie, jesteś kimś ważnym dla naszej załogi”. Jak zabrać się za przygotowanie takiego prezentu? W zależności od wieku, upodobań oraz budżetu możemy wybrać voucher pobytowy, na przykład weekend dla dwojga w jakimś urokliwym miejscu lub spersonalizowany krótki pobyt dla jednej osoby. Warto zainwestować również w voucher kwotowy, czyli coś w rodzaju karty podarunkowej z konkretną kwotą (100, 300, 500 zł), za którą można opłacić wybrane atrakcje w wybrany obiekcie oferującym szeroki zakres atrakcyjnych usług (profesjonalne zabiegi SPA, kolacja w restauracji, udział w zajęciach sportowych, relaks w saunach). Taka karta podarunkowa daje pracownikowi możliwość wyboru i dostosowaniu prezentu do swoich potrzeb. Można też podarować voucher na prezent-niespodziankę z konkretną, atrakcyjną usługą: przejażdżka super autem, masaż gorącymi kamieniami, głęboki relaks w odcięciu od wszelkich bodźców sensorycznych „floating”. Taka opcja ma szansę pozytywnie zaskoczyć pracownika oraz podarować mu nowe doświadczenie, które mile zapamięta na bardzo długo…

Czekamy na Twoją odpowiedź

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas