EN
zadzwoń
rezerwuj
messenger

Psychologia

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA

Trening autogenny Schultza to medytacja wprowadzająca w stan podobny do stanu hipnozy, polegająca na głębokim odprężeniu i koncentracji w odpowiedzi na słowa wypowiadane przez prowadzącego.

Trening składa się z dwóch części, pierwsza polega na koncentracji nad odczuciami płynącymi z ciała, druga na wizualizacji, która jeszcze bardziej pogłębia stan relaksu.

Podczas spotkania nauczysz się, w jaki sposób pozytywnie wpływać na własny układ nerwowy. Trening polega na maksymalnym zrelaksowaniu ćwiczącego, co wpływa na redukcję silnych stanów napięć nerwowych i mięśniowych.

Spotkanie trwa około 1,5 h

PSYCHOLOGIA W BUDOWANIU ZDROWYCH NAWYKÓW,

CZYLI NASTAW SIĘ NA DZIAŁANIE

Ten wykład z elementami warsztatu jest dopełnieniem filozofii holistycznego podejścia do odchudzania, w którym liczy się nie tylko dieta, ale także odpowiednie podejście psychologiczne oraz aktywność fizyczna.

W trakcie spotkania z psychologiem dowiesz się czym tak naprawdę są nawyki i w jaki sposób się kształtują. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, jak zmienić złe przyzwyczajenia na dobre.  Zrozumiesz jaki wpływ na wytrwałość w diecie mają myśli, które pojawiają się w Twojej głowie, zwane dialogiem wewnętrznym.

Treści przedstawione na wykładzie to też dawka praktycznych wskazówek i technik, które z łatwością będziesz mógł wdrożyć do swojego życia.

Spotkanie trwa około 60 min.

„O STRESIE BEZ STRESU – ROZMAWIAMY I ĆWICZYMY

WYKŁAD Z ELEMENTAMI WARSZTATU

Stres jest naturalną reakcją adaptacyjną organizmu. Działa mobilizująco i wpływa na nasz rozwój psychiczny. Jednak za duża jego dawka może prowadzić do problemów.

Podczas spotkania przyglądamy się temu, czym jest codzienny stres, poznajemy podstawowe zasady i sposoby radzenia sobie z nim. Każdy uczestnik zastanowi się także, jaki na co dzień odczuwa poziom stresu, co może robić dla siebie, aby go minimalizować stresu, a także co pomoże zadbać o spokój.

Podczas zajęć wykorzystywane są aktywne formy – ćwiczenia i kwestionariusz, przy wypełnianiu którego uczestnik ma chwilę na refleksję.

Spotkanie trwa około 60 min

WARSZTAT "ANTYSTRESOWY"

RELAKSACJA PROGRESYWNA JACOBSONA

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy każdemu z nas w zasadzie codziennie. Podczas spotkania odkryjesz jaki ma na Ciebie wpływ. Docenisz rolę oddechu oraz zyskasz umiejętność odczytywania sygnałów z ciała świadczących o odczuwanym przez Ciebie napięciu. Dowiesz się jaką rolę w radzeniu sobie ze stresem odgrywa odreagowywanie i regeneracja. Spotkanie kończy się krótkim treningiem relaksacyjnym.

Spotkanie jest propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą uspokoić głowę, zwolnić i efektywnie radzić sobie ze stresem.

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona, to technika stworzona do naturalnej walki ze stresem. Dzięki zasadom, które poznasz podczas warsztatów nauczysz się kontrolować stres oraz poznasz sztukę oddechu, która prowadzi do głębokiego odprężenia.

Spotkanie trwa około 1,5 h

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas