zadzwoń
rezerwuj
messenger

Dietetyka

WYKŁAD Z DIETETYKIEM

DIETA TO NIE WSZYSTKO, CZYLI JAK ZMIENIĆ SWOJE NAWYKI ŻYWIENIOWE I POLEPSZYĆ ZDROWIE?

Zdrowe odżywianie stało się w dzisiejszych czasach maszyną do zarabiania pieniędzy. Każda firma sprzedając swój produkt zapewnia nas o jego zdrowotnych składnikach, wszyscy pokazują diety i historie sukcesu, zgubione kilogramy. Jeśli sami mamy kłopot z wagą, łatwo możemy się w tym pogubić. Czy wybrać głodówkę, oczyszczanie, dietę wysokobiałkową czy wysokotłuszczową? Jak w tym wszystkim nie być głodnym, ale co ważniejsze jak wytrwać?

Zapraszamy Cię na spotkanie z dietetykiem medycznym, który w przystępny sposób, wyjaśni podstawowe zasady zdrowego żywienia. Porozmawiamy o mitach żywieniowych, o prawdach i półprawdach. Dowiesz się jak działa przemiana materii, czym jest indeks glikemiczny, co z tym cukrem i tłuszczami? Poznasz zdrowe zastępniki i patenty dietetyka na szybkie zdrowe przekąski.

Zapraszamy!

Spotkanie trwa około 60 min

SUPLEMENTY DIETY I ETYKIETY

JAK WSPOMAGAĆ ZDROWIE?

Zapraszamy na warsztat z dietetykiem w odświeżonej formule! Jeśli gubisz się w gąszczu reklam, trudnych słów na etykietach i ustaleń co jest zdrowe, a czego należy unikać, to spotkanie jest stanowczo dla Ciebie.

Podczas warsztatu nasz dietetyk powie Ci:

  • Czym są zdrowe suplementy i jak wykorzystywać je w zbilansowanej diecie
  • Na co zwracać uwagę wybierając suplementy – czy wiesz, że każdy z nas powinien do tematu podejść indywidualnie
  • Jak nie popaść w pułapki suplementacji oraz uniknąć chwytów marketingowych producentów różnych specyfików
  • Które suplementy należy uzupełniać na co dzień, a które w konkretnych jednostkach chorobowych

Ponadto do warsztatu dodaliśmy część dotyczącą czytania etykiet produktów spożywczych! Zależy nam na tym, aby nasi Goście byli świadomymi konsumentami! Podczas spotkania dowiesz się jakie są trzy podstawowe zasady w czytaniu etykiet, które składniki są zdrowe, a których definitywnie unikać. Będzie kilka zaskakujących ciekawostek np. o tym pod jakimi nazwami kryje się w produktach cukier. Dużo wiedzy podanej w przystępny sposób!

Zapraszamy!

Spotkanie trwa około 1,5 h

WARSZTATY KULINARNE

KOKTAJLE DŁUGOWIECZNOŚCI

To wyjątkowe spotkanie podczas którego masz jedyną okazję poznać przepis na… smaczną młodość. Nasza dietetyczka – Magdalena Maciejewska – Cebulak opracowała receptury kilku zdrowych koktajli. Moc młodości, którą mają w sobie, tkwi w użytych w nich superfoodach pełnych antyoksydantów. Jedna szklanka soku dziennie może zastąpić jedną z pięciu rekomendowanych porcji warzyw i owoców, dlatego warto wspierać koktajlami nasz układ odpornościowy i piękny wygląd.

Podczas tego spotkania:

  • Poznasz nowe, nieoczywiste połączenia smaków – posmakujesz rokitnika, odkryjesz na nowo aronię, zobaczysz z czym łączyć awokado
  • Otrzymasz przepisy na kilka koktajli, których właściwości wspierają młodość w Twoim organizmie
  • Dowiesz się jakie składniki odżywcze należy jeść, żeby neutralizować wolne rodniki

Będzie smacznie i kolorowo!

 Spotkanie trwa około 60 min/zajęcia dodatkowe

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas