EN
zadzwoń
rezerwuj
messenger

Dietetyka

WYKŁAD Z DIETETYKIEM

DIETA TO NIE WSZYSTKO, CZYLI JAK ZMIENIĆ SWOJE NAWYKI ŻYWIENIOWE I POLEPSZYĆ ZDROWIE?

Media zewsząd zalewają nas różnymi informacjami na temat zdrowego odżywiania, w gąszczu których można się pogubić. Jedni zalecają dietę wysokobiałkową, drudzy wysokotłuszczową, a inni promują głodówki.

Kto ma rację i w jaki sposób powinniśmy się odżywiać? Co zrobić, aby szczupleć i nie być na diecie?

Odpowiedzi na te i inne pytania udzieli dietetyk medyczny. Podczas spotkania zostaną omówione prawidłowe zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie porozmawiamy o mitach żywieniowych, prawdach i półprawdach.

Przeanalizujemy najnowsze modne diety oraz reklamowane produkty. Naszym celem jest przekonanie do trwałej zmiany nawyków żywieniowych oraz zakorzenienie pozytywnego nastawienia do „bycia fit”.

Spotkanie trwa około 60 min.

WARSZTATY KULINARNE

KOLOROWE KOKTAJLE

Jedna szklanka soku dziennie może zastąpić jedną z pięciu rekomendowanych porcji warzyw i owoców. Soki przygotowane samodzielnie to źródło witamin, składników mineralnych oraz antyoksydantów, wspierających układ odpornościowy, a także piękny wygląd.

Szczególne właściwości zdrowotne przypisuje się zielonym warzywom i owocom. Są źródłem m.in. kwasu foliowego, który chroni nasze komórki przed mutacjami oraz rozwojem chorób nowotworowych, a także błonnika pokarmowego, usprawniającego pracę przewodu pokarmowego i oczyszczającego organizm z toksyn.

Podczas warsztatu zastosujemy nietypowe połączenia – koktajl z gruszki i pietruszki, słodka wersja smoothie z jarmużu, a może połączenie ogórka i mięty zagości na stałe w Twoim menu? Jedno jest pewnie, każdy z przygotowanych koktajli wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie.

Spotkanie trwa około 60 min.

WYKŁAD SIŁA SUPLEMENTACJI

JAK WSPOMAGAĆ ZDROWIE?

We współczesnym świecie jesteśmy przeładowani informacjami na temat suplementów diety. Żyjemy w czasach, gdzie media próbują nam wmówić istnienie magicznych tabletek na każdą dolegliwość i dla każdego. Dla juniora, dla seniora, dla babci, dla mamy, dla taty, na brzydką pogodę, zły nastrój i piękny wygląd.

Tymczasem idea suplementacji diety jest zgoła inna, jej celem jest uzupełnianie niedoborów składników odżywczych, które trudno dostarczyć wraz z dietą (w wyniku braku danego składnika odżywczego w żywności lub zaburzeń wchłaniania pewnych substancji).

Celem suplementacji nie jest leczenie, lecz wspieranie organizmu oraz zapobieganie niedoborom. Dlatego jest tutaj kluczowe podejście indywidualne. Podczas wykładu dowiesz się jakie składniki odżywcze warto uzupełniać na co dzień, a na które należy zwrócić uwagę w konkretnych jednostkach chorobowych.

Spotkanie trwa około 1,5h

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas