zadzwoń
rezerwuj
messenger

Porady / Pielęgnacja

Jak się pozbyć cellulitu? Presoterapia i jej zalety

Jak się pozbyć cellulitu? Presoterapia i jej zalety

Z najnowszych badań wynika, że problem cellulitu może dotyczyć aż 8/10 kobiet po 25 roku życia. Początkowo skórka pomarańczowa może być widoczna jedynie podczas ucisku tkanki, jednak z czasem problem ten ulega pogłębieniu. Dlatego tak ważne jest rozpoczęcie terapii antycellulitowej już w momencie pojawienia się pierwszych objawów występowania nierówności na skórze.

Sposobów na to jak się pozbyć cellulitu jest wiele. Każdy z nich charakteryzuje się innym działaniem i różną skutecznością. W ostatnim czasie zaczęto jednak wprowadzać zupełnie nową formę terapii, która przynosi pozytywne rezultaty w redukowaniu skórki pomarańczowej. Mowa jest tu o presoterapii.

Czym jest cellulit? Najważniejsze informacje.

Cellulit jest defektem kosmetycznym, który dotyczy przede wszystkim tkanki podskórnej, jednak sama skóra odgrywa bardzo istotną rolę w jego widoczności. Mówiąc najogólniej cellulit powstaje w wyniku wytworzenia się nieregularnych grudek tłuszczowych w tkance podskórnej, przez co stają się one widoczne na powierzchni skóry. Najczęstszym rodzajem skórki pomarańczowej jest cellulit tłuszczowy. Powstaje on w wyniku nagromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Ta zostaje otoczona przez cząsteczki wody i toksyny, przez co uciśnięciu ulegają naczynia krwionośne. Z tego powodu pogorszeniu ulega przepływ krwi, co znacznie ogranicza możliwości usuwania wspomnianych toksyn. To z kolei sprawia, że grudki ulegają ciągłemu powiększaniu. Drugim rodzajem jest cellulit wodny, który powstaje w wyniku nagromadzenia się wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Najczęstszą przyczyną powstawania takiego cellulitu jest zbyt mała ilość wypijanej wody oraz zaburzenia hormonalne. Jak się zatem pozbyć cellulitu dzięki presoterapii?

Presoterapia – co to jest?

Presoterapia jest to połączenie masażu uciskowego z drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu pacjent zakłada na określone partie ciała (nogi, ręce, itd.) specjalne rękawy BOA, które zawierają określoną ilość pustych komór (zazwyczaj od 5 do 10). Następnie podłącza się je do pompy próżniowej, która w odpowiedniej kolejności i powolnym tempie napełnia wspomniane komory powietrzem. Powoduje to ucisk na tkanki w dystalnych i proksymalnych częściach ciała. Działanie to bardzo dobrze wspomaga przepływ krwi żylnej i limfy, co jest pomocne w redukowaniu obrzęków oraz usuwaniu toksyn.

 

Efekty jakie powoduje presoterapia to:

  • redukcja widoczności cellulitu – dzięki działaniu drenującemu i usprawniającemu krążenie
  • usuwanie obrzęków wodnych – zmniejsza się efekt spuchniętych nóg
  • relaks – masaż odpręża i działa lekko przeciwbólowo, przez co następuje niwelowanie skutków stresu i zmęczenia
  • wspomaganie odchudzania – przez działanie przyśpieszające metabolizm tkanek
  • detoksykacja organizmu – przyśpieszenie usuwania szkodliwych toksyn z tkanek
  • poprawienie wyglądu skóry – dzięki działaniu ujędrniającemu
  • modelowanie nóg, bioder oraz pośladków, a także wysmuklenie sylwetki

Na jaki rodzaj cellulitu pomaga presoterapia?

Presoterapia jako forma drenażu limfatycznego najlepsze efekty przynosi w cellulicie wodnym. Wynika to z faktu, iż głównym czynnikiem sprawczym w tym przypadku jest utrudniony odpływ krwi i limfy z tkanki. Presoterapia stosując uciski w odpowiednim tempie i kolejności, pozytywnie wpływa na odprowadzanie nadmiaru limfy i toksyn z tkanek.

Jednak i w przypadku cellulitu tłuszczowego presoterapia może znacznie poprawić efekty terapii. Wspomagając krążenie przyczynia się ona nie tylko do wspomnianego wcześniej lepszego usuwania toksyn, ale także wykazuje działanie lipolityczne, czyli wspomagające rozkład tkanki tłuszczowej. W tym przypadku na efekty należy poczekać jednak zdecydowanie dłużej niż przy cellulicie wodnym.

Chcesz w praktyce sprawdzić jak się pozbyć cellulitu? Już dziś zarezerwuj zabieg presoterapii w naszym Sand SPA w Primavera Jastrzębia Góra.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas