zadzwoń
rezerwuj
messenger
Porady / Dieta

Jak schudnąć z brzucha – porady

Jak schudnąć z brzucha – porady

Znaczna część osób, które rozpoczynają odchudzanie chce schudnąć z brzucha. Nie jest to jednak takie proste zadanie jak mogłoby się początkowo wydawać. Jeśli chcecie się dowiedzieć co zrobić, żeby schudnąć z brzucha, to poniższy tekst z pewnością rozjaśni nieco sytuację. Dowiecie się, jak pomóc sobie w realizacji tego celu.

Schudnąć z brzucha – kompleksowe działanie wymagane 

Sprawa nie jest może prosta, ale nie jest też niewykonalna. Wystarczy wiedzieć kilka podstawowych rzeczy, aby dużo łatwiej było schudnąć z brzucha. I nie popełniać błędów, które jednak wciąż się pojawiają. Trzeba pamiętać, że tłuszcz zgromadzony na brzuchu to jedna z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych form otyłości, która oprócz defektów natury wizerunkowej, bardzo źle wpływa na nasze zdrowie. Może prowadzić do dużo gorszych konsekwencji niż fałdki wystające spod bluzki. Schudnąć z brzucha warto głównie po to, by uniknąć obtłuszczenia ogranów wewnętrznych: nerek, wątroby, serca. Tłuszcz trzewny prowadzi do obniżenia wydalności wymienionych organów i prowadzi do poważnych chorób.

Co zrobić, aby zmniejszyć obwód w pasie?

Najpierw skoncentrujmy się na ćwiczeniach. Jeśli wykonujesz ich dużo i wylewasz litry potu, a mimo to nie udaje ci się schudnąć z brzucha, to znaczy, że robisz coś nie tak. A więc jak ćwiczyć i co zrobić, żeby schudnąć z brzucha? Niestety „brzuszki”, to nie jest dobry pomysł, gdyż to ćwiczenie rozbudowuje mięśnie, ale nie spala tłuszczu, tak jakbyśmy tego oczekiwali. Przede wszystkim, aby organizm zaczął spalać tłuszcz w tym obszarze musimy trenować intensywnie, a badania wykazały, że najlepsze efekty osiągamy wówczas, gdy tętno jest na podwyższonym poziomie.

To jednak nie wszystko. Nie możemy skupiać się wyłącznie na jednej partii ciała w trakcie ćwiczeń. Aby zacząć spalać tkankę tłuszczową z brzucha – należy spalać tłuszcz na całym ciele, a tego nie da się zrobić skupiając się wyłącznie na jednej części ciała. Lepszym rozwiązaniem będą: Nordic Walking w szybkim tempie, ćwiczenia interwałowe, tabata lub trening cardio. Ćwiczenia, które angażują jak najwięcej grup mięśniowych w całym ciele. Wspomóc można się również regularnymi masażami tej partii ciała – np. szczotkowaniem na sucho albo szorstką rękawicą, bądź też bardziej profesjonalnymi zabiegami modelującymi/ujędrniającymi.

Trzeba natomiast pamiętać, że jest to proces długotrwały, a do aktywności fizycznej należy dodać odpowiednie odżywianie, bo brzuch robi  się przede wszystkim w kuchni!

Co jeść, aby schudnąć z brzucha?

Ważnym aspektem odchudzania tej części ciała jest oczywiście odpowiednia dieta. Dlatego też warto mieć świadomość – co jeść, aby schudnąć z brzucha. Spożywane posiłki muszą przyśpieszyć nasz metabolizm i nie zawierać więcej kalorii niż wynosi nasze podstawowe zapotrzebowanie. Jeśli dużo ćwiczysz, a i tak nie możesz schudnąć z brzucha, to może popełniasz jeden z częstych błędów dietetycznych. Do takich możemy zaliczyć jedzenie zbyt dużych ilości przetworzonej żywności takiej jak biały chleb, chipsy czy słodzone napoje gazowane lub soki, które w nadmiarze powodować mogą stany zapalne w organizmie. Równie istotne jest jedzenie odpowiednich tłuszczów, gdyż nie na wszystkie organizm jednakowo reaguje. Nasycone kwasy tłuszczowe (mięso, nabiał) znacznie przyczyniają się do powiększenia trzewnej tkanki tłuszczowej (tej na brzuchu). Natomiast kwasy tłuszczowe jednonienasycone oraz wielonienasycone (między innymi: oliwa z oliwek, awokado, orzechy, nasiona, tłuste ryby) – zmniejszają stany zapalne i nie obciążają tak mocno wątroby.

Produkty na TAK!

 • chude mięso
 • jajka
 • chudy nabiał
 • warzywa strączkowe
 • ryby
 • duża ilość wody, niesłodzonej herbaty zielonej oraz czerwonej

Tego lepiej unikać:

 • fast foodów
 • słodyczy
 • białego pieczywa
 • makaronów
 • tłustego mleka
 • serów
 • pić alkoholu i napojów gazowanych

Więcej informacji na temat odżywiania na diecie redukcyjnej znajdziecie tutaj: Co jeść na diecie redukcyjnej?

Powyższe wskazówki to tak naprawdę odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta oparta na wartościowych produktach. Jest ona wskazana dla każdego, nie tylko dla osób, które chcą stracić niechciane kilogramy czy poprawić swój wygląd. Warto również zaznaczyć, że kobiety, które pragną schudnąć z brzucha po ciąży powinny w pierwszej kolejności skonsultować się z fizjoterapeutą. Powrót do formy powinien być racjonalny i odpowiednio rozłożony w czasie, po wcześniejszym wykluczeniu przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas