zadzwoń
rezerwuj
messenger

Porady / Psychologia

Bezstresowe odchudzanie czyli jak nie zwariować na diecie

Bezstresowe odchudzanie, czyli jak opanować nerwy na diecie.

Jednym z podstawowych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest zmiana nawyków żywieniowych. W dzisiejszych czasach, w erze pośpiechu, trudno o spożywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Ale prawda jest taka, że wystarczy odrobina chęci i wytrwałości, aby pragnienie posiadania smukłej sylwetki zamienić w czyn. Dieta pomoże osiągnąć ten cel, ale często towarzyszy jej stres. Jak sobie z nim radzić?

Stres na diecie to częsty problem. Osoby odchudzające się obawiają się pokus i martwią się, że uczucie głodu nie pozwoli im normalnie funkcjonować w ciągu dnia. Takie podejście niestety sprzyja demonizowaniu diety, a co za tym idzie cały proces odchudzania zostaje zaburzony. Co robić, aby nie dać się negatywnym emocjom, czy bezstresowe odchudzanie jest możliwe?

Nie nakręcaj się!

Obecnie każdy chce być fit, bo w telewizji tyle programów o zdrowym odżywianiu, a na chodnikach tylu spoconych i zadyszanych biegaczy. Jednak obsesyjne kontrolowanie swojego jadłospisu, ciągłe ważenie się i liczenie kalorii tak naprawdę nie przyniesie pożytku. O wiele lepiej podejść do odchudzania z rozsądkiem, nie oglądać się na innych i przede wszystkim nie wymagać od siebie cudów.

Daj sobie czas!

Należy mieć świadomość, że odchudzanie to długotrwały proces. Nikt nie zrzucił 10 kilogramów w jeden dzień! Nie wolno dążyć do jak najszybszego schudnięcia, bowiem może to być szkodliwe dla zdrowia. Ponadto szybkie odchudzanie, np. za pomocą rygorystycznych, kilkudniowych diet, bardzo często powoduje efekt jojo. Walka z tłuszczem wymaga czasu i cierpliwości – stres na diecie jest zbędny!

Nie obwiniaj się!

W trakcie diety wiele osób czuje podenerwowanie, np. wynikające z niesatysfakcjonujących efektów czy nieodmówienia sobie ulubionej słodkiej przekąski. Czy jednak to naprawdę tak istotne, że w danym miesiącu zamiast 4 kilogramów ubyły tylko 2? Przecież można spróbować poradzić sobie lepiej w następnym! A co z pokusami? Dietetycy wręcz podpowiadają, żeby od czasu do czasu pozwalać sobie na małe grzeszki żywieniowe, np. raz w tygodniu. Takie podejście pomoże zniwelować stres i bez wątpienia polepszy samopoczucie.

Polub swoją dietę!

A najlepiej powiedz sobie „zdrowo się odżywiam” zamiast „jestem na diecie”. W końcu zmiana nawyków żywieniowych ma przynieść konkretne korzyści. Człowiek nie tylko staje się zdrowszy, ale też szczuplejszy i bardziej się sobie podoba. Pozytywne myślenie dodaje energii, pomaga wytrwać w postanowieniach i wyeliminować stres na diecie.

Podczas diety należy mieć lęki pod kontrolą, dzięki temu proces odchudzania zakończy się sukcesem. W trakcie diety należy też wysypiać się, znaleźć czas na relaks w ciągu dnia i regularnie uprawiać ulubioną aktywność fizyczną. Bezstresowe odchudzanie jest możliwe!

Boisz się, że odchudzanie to tylko jedzenie sałaty, zero sił na cokolwiek, przy jednoczesnym odmawianiu sobie przyjemności? Przyjedź na Wczasy Odchudzające do Primavera Jastrzębia Góra, gubienie kilogramów wśród ludzi, którzy mają ten sam cel, różnorodne, pyszne i syte posiłki oraz mnóstwo aktywności fizycznej – sprawdź sama!

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas