zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja

DOBÓR ODPOWIEDNIEJ WARTOŚCI ENERGETYCZNEJ

W dni przyjazdu na Wczasy Odchudzające, spotkasz się z Koordynatorem Wczasów, który przeprowadzi z Tobą wywiad na temat Twoich dotychczasowych nawyków żywieniowych, formy i intensywności wykonywanej aktywności fizycznej oraz problemów z osiągnięciem wymarzonej sylwetki. Odbędą się również potrzebne pomiary: masy ciała, wzrostu, obwodów oraz analiza składu ciała. Rozmowa jest niezbędna do ustalenia odpowiedniej wartości energetycznej diety, dzięki której w zdrowy i bezpieczny sposób zredukujesz swoją masę ciała. Koordynator Wczasów zaproponuje Ci konkretny wariant diety (1300 kcal, 1600 kcal lub 2000 kcal) jednak to Ty sam podejmiesz decyzję, czy jest dla Ciebie odpowiednia i jaką opcję diety (optymalna, wegetariańska, wege+ryba) wybierasz. WAŻNE: posiłki w naszych dietach zawierają gluten, laktozę, orzechy.

ZBILANSOWANA DIETA

W Primavera Jastrzębia Góra poznasz co to zdrowe i właściwie zbilansowane odżywianie. Jadłospisy są idealne zarówno dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, jak i dla tych, które dopiero uczą się, jak prawidłowo się odżywiać. Kompozycja posiłków ustalana jest według zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, dzięki czemu jest to bezpieczna dla osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie i hipercholesterolemię. Posiłki bazują na kaszach, rybach, warzywach, orzechach, owocach oraz naturalnych produktach nabiałowych. Produkty poddawane są różnorodnej obróbce termicznej, serwujemy dania na ciepło i zimno, surowe, gotowane, duszone, grillowane. Celem naszej diety odchudzającej nie jest głodówka, ale przede wszystkim nauka wielkości porcji, poznania wartości energetycznej posiłków oraz odpowiedniego doboru produktów z efektem redukcji.

5 POSIŁKÓW DZIENNIE

Nasi Goście otrzymują pięć posiłków dziennie, które w równomiernych odstępach czasu dostarczają energię i chronią przed wahaniami poziomu cukru we krwi, a tym samym przed zmęczeniem, głodem i złym humorem. Dlaczego regularność jest tak ważna? Dzięki niej, tempo przemiany materii nie ulega zmniejszeniu, poziom glukozy utrzymuje się na stałym poziomie przez cały dzień, a Ty nie czujesz głodu pomiędzy posiłkami i nie podjadasz!

INDEKS I ŁADUNEK GLIKEMICZNY

Wybieranie posiłków o niskim indeksie i ładunku glikemicznym zapobiega gwałtownym skokom glukozy i pozwala na uregulowanie gospodarki węglowodanowej. Dzięki temu nie czujesz się senny, masz więcej energii, a przy okazji dbasz o swoje zdrowie i zapobiegasz wystąpieniu wielu chorób, zwłaszcza cukrzycy typu 2. Komponując menu Wczasów Odchudzających zadbaliśmy o to, by nasze potrawy bazowały na produktach zbożowych z pełnego przemiału, warzywach oraz nasionach roślin strączkowych.

PRIMAFOODS

Spośród bogactwa, jakie daje nam natura, wybraliśmy 16 najcenniejszych składników o dobroczynnym wpływie na zdrowie i nadaliśmy im rangę PrimaFoods. Nasze PrimaFoods to.:  brokuły, truskawka, rokitnik, wiśnie, orzech włoski, boczniak, jarmuż, grejpfrut, czarna jagoda, ostropest plamisty, soczewica, żurawina, dzika róża, śledź, nasiona Chia, burak,.

Dania naszej diety odchudzającej komponujemy w oparciu o te składniki, ponieważ wierzymy w mnogość ich prozdrowotnych właściwości.

Najważniejsze zalety regularnego spożywania PrimaFoods to:

  • odmłodzona i nawilżona skóra,
  • zdrowsze włosy i paznokcie,
  • większa wydolność i energia życiowa,
  • mocne kości i silne mięśnie,
  • a także przyśpieszony metabolizm i lepsze trawienie.

KONTYNUUJ ZDROWE NAWYKI

PO POWROCIE DO DOMU

Zależy nam, aby Twoja droga ku lepszemu zdrowiu i samopoczuciu, nie skończyła się wraz z pobytem na wczasach… Dlatego z myślą o naszych Gościach, stworzyliśmy Plan PrimaLife, dostępny online. Indywidualny Plan PrimaLife składa się z czterech elementów: diety (ponad 6000 przepisów oraz zbilansowany jadłospis na każdy dzień, wsparcie dietetyka), aktywności fizycznej (plan treningowy, ponad 200 filmów z ćwiczeniami), pielęgnacji (ponad 40 wskazówek i porad kosmetologa) oraz psychologii (ponad 100 różnych ćwiczeń i technik motywacyjnych oraz rozwoju osobistego).

Goście otrzymują darmowy 7-dniowy dostęp do Planu PrimaLife oraz 50% rabat na kolejne 30 dni.

 

A dla wszystkich tych, którzy nie lubią (lub nie mają czasu) na przygotowywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków samodzielnie, proponujemy nasz catering dietetyczny. PrimaFood Catering to urozmaicone posiłki opracowane przez dietetyk Sandrę Chrzanowską, która na co dzień układa jadłospisy w ramach pobytów odchudzających. Do wyboru m.in.: dieta optymalna z mięsem, dieta wege, dieta wege+ryba, dieta niski IG – w wybranej kaloryczności. Dostawa do domu na terenie (prawie) całej Polski!

Zapraszamy na stronę cateringu – primafoodcatering.pl

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas