zadzwoń
rezerwuj
messenger

PSYCHOLOGIA W BUDOWANIU ZDROWYCH NAWYKÓW,

CZYLI NASTAW SIĘ NA DZIAŁANIE

To warsztat obowiązkowy dla każdego kto chce zrealizować w swoim życiu jakiś cel – zrzucić kilogramy, przestać palić, zredukować słodycze, zacząć ćwiczyć, czy pić wodę. W Primavera Jastrzębia Góra warsztat psychologiczny jest uzupełnieniem kompleksowego podejścia do zdrowia, czyli działania na czterech obszarach życia – w tym psychologii. Wiemy, że bez wdrożenia zmiany w skuteczny sposób, nie uda nam się zrealizować wymarzonego celu.

W trakcie spotkania z naszym specjalistą dowiesz się:

  • Czym jest pętla nawyku
  • Kiedy następuje spadek motywacji i jak radzić sobie z wątpliwościami
  • Popracujesz nad rolą sugestii, dialogu wewnętrznego w motywacji i utrzymaniu nawyków
  • Zrozumiesz czym jest nagroda, filozofia małych kroków oraz jak dążyć do celu, który jest daleko

Spotkanie trwa około 60 min

„O STRESIE BEZ STRESU” – ROZMAWIAMY I ĆWICZYMY

WYKŁAD Z ELEMENTAMI WARSZTATU

Czym jest stres i jak działa na nasz organizm? Czy stres jest zawsze zły, czy znając jego działanie możemy wykorzystać jego potencjał? Jak radzić sobie ze zbyt dużą dawką stresu i jakie sygnały z naszego ciała pokazują, że czas działać?

Podczas spotkania:

  • Nauczymy Cię czym jest stres i poznamy podstawowe sposoby radzenia sobie z nim
  • Wspólnie zrobimy ćwiczenie, które pozwoli Ci poznać poziom stresu który Ci dokucza
  • Będziesz mieć chwilę na refleksje na temat swojej sytuacji
  • Poznasz proste techniki oddechowe, które stosowane regularnie mogą przynieść ulgę w codziennym życiu

 

Spotkanie trwa około 60 min

WARSZTAT "ANTYSTRESOWY"

RELAKSACJA PROGRESYWNA JACOBSONA

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy każdemu z nas w zasadzie codziennie. Podczas spotkania odkryjesz jaki ma na Ciebie wpływ. Docenisz rolę oddechu oraz zyskasz umiejętność odczytywania sygnałów z ciała świadczących o odczuwanym przez Ciebie napięciu. Dowiesz się jaką rolę w radzeniu sobie ze stresem odgrywa odreagowywanie i regeneracja. Spotkanie kończy się krótkim treningiem relaksacyjnym.

Spotkanie jest propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą uspokoić głowę, zwolnić i efektywnie radzić sobie ze stresem.

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona, to technika stworzona do naturalnej walki ze stresem. Dzięki zasadom, które poznasz podczas warsztatów nauczysz się kontrolować stres oraz poznasz sztukę oddechu, która prowadzi do głębokiego odprężenia.

Spotkanie trwa około 1 godz

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA

Trening autogenny Schultza to medytacja wprowadzająca w stan podobny do stanu hipnozy, polegająca na głębokim odprężeniu i koncentracji w odpowiedzi na słowa wypowiadane przez prowadzącego.

Trening składa się z dwóch części, pierwsza polega na koncentracji nad odczuciami płynącymi z ciała, druga na wizualizacji, która jeszcze bardziej pogłębia stan relaksu.

Podczas spotkania nauczysz się, w jaki sposób pozytywnie wpływać na własny układ nerwowy. Trening polega na maksymalnym zrelaksowaniu ćwiczącego, co wpływa na redukcję silnych stanów napięć nerwowych i mięśniowych.

Spotkanie trwa około 1 godz

WARSZTAT „JAK ODDYCHAĆ BY BYĆ ZDROWYM?”

Metoda oddychania według dr Konstantyna Butejko

Konstantyn Butejko jest lekarzem, naukowcem i autorem kilkuset publikacji naukowych oraz eksperymentów medycznych.
Według doktora Butejki przyczyną wielu chorób jest nieprawidłowe oddychanie, którego skutkiem jest hiperwentylacja, powodująca m.in. nadmierne wydalanie dwutlenku węgla.

Podczas warsztatu Jak oddychać by być zdrowym?dowiesz się w jaki sposób poprzez odpowiedni trening oddechowy możesz wpłynąć na poprawę jakości życia. Stosując ćwiczenia świadomego oddychania zredukujesz stres, opóźnisz procesy starzenia, usuniesz 70% zbędnych dla organizmu substancji i toksyn, usprawnisz pracę układu limfatycznego, uspokoisz myśli i lepiej sobie poradzisz w sytuacjach kryzysowych.

Spotkanie trwa około 1 godz

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas