zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja

PSYCHOLOGIA W BUDOWANIU ZDROWYCH NAWYKÓW,

CZYLI NASTAW SIĘ NA DZIAŁANIE

To warsztat obowiązkowy dla każdego kto chce zrealizować w swoim życiu jakiś cel – zrzucić kilogramy, przestać palić, zredukować słodycze, zacząć ćwiczyć, czy pić wodę. W Primavera Jastrzębia Góra warsztat psychologiczny jest uzupełnieniem kompleksowego podejścia do zdrowia, czyli działania na czterech obszarach życia – w tym psychologii. Wiemy, że bez wdrożenia zmiany w skuteczny sposób, nie uda nam się zrealizować wymarzonego celu.

W trakcie spotkania z naszym specjalistą dowiesz się:

  • Czym jest pętla nawyku
  • Kiedy następuje spadek motywacji i jak radzić sobie z wątpliwościami
  • Popracujesz nad rolą sugestii, dialogu wewnętrznego w motywacji i utrzymaniu nawyków
  • Zrozumiesz czym jest nagroda, filozofia małych kroków oraz jak dążyć do celu, który jest daleko

Spotkanie trwa około 60 min

„O STRESIE BEZ STRESU” – ROZMAWIAMY I ĆWICZYMY

WYKŁAD Z ELEMENTAMI WARSZTATU

Czym jest stres i jak działa na nasz organizm? Czy stres jest zawsze zły, czy znając jego działanie możemy wykorzystać jego potencjał? Jak radzić sobie ze zbyt dużą dawką stresu i jakie sygnały z naszego ciała pokazują, że czas działać?

Podczas spotkania:

  • Nauczymy Cię czym jest stres i poznamy podstawowe sposoby radzenia sobie z nim
  • Wspólnie zrobimy ćwiczenie, które pozwoli Ci poznać poziom stresu który Ci dokucza
  • Będziesz mieć chwilę na refleksje na temat swojej sytuacji
  • Poznasz proste techniki oddechowe, które stosowane regularnie mogą przynieść ulgę w codziennym życiu

 

Spotkanie trwa około 60 min

SZCZĘŚCIE TO UMIEJĘTNOŚĆ DOKONYWANIA MAŁYCH WYBORÓW

WYKŁAD PSYCHOLOGA

Podczas spotkania dowiemy się jak znaleźć, zauważyć i robić małe kroki, które budują szczęście każdego dnia. Nauczymy się koncentrować tylko na tych sprawach, na które faktycznie mamy wpływ. Porozmawiamy o tym, czym jest dobrostan i jak go osiągnąć. Będziemy pracować nad szukaniem pozytywnych emocji na co dzień, radzeniem sobie z natłokiem myśli i informacji oraz byciu wdzięcznym.

 

Spotkanie trwa około 60 min

WARSZTAT "ANTYSTRESOWY"

RELAKSACJA PROGRESYWNA JACOBSONA

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy każdemu z nas w zasadzie codziennie. Podczas spotkania odkryjesz jaki ma na Ciebie wpływ. Docenisz rolę oddechu oraz zyskasz umiejętność odczytywania sygnałów z ciała świadczących o odczuwanym przez Ciebie napięciu. Dowiesz się jaką rolę w radzeniu sobie ze stresem odgrywa odreagowywanie i regeneracja. Spotkanie kończy się krótkim treningiem relaksacyjnym.

Spotkanie jest propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą uspokoić głowę, zwolnić i efektywnie radzić sobie ze stresem.

Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona, to technika stworzona do naturalnej walki ze stresem. Dzięki zasadom, które poznasz podczas warsztatów nauczysz się kontrolować stres oraz poznasz sztukę oddechu, która prowadzi do głębokiego odprężenia.

Spotkanie trwa około 1 godz

WARSZTAT RELAKSACYJNY

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA

Trening autogenny Schultza to medytacja wprowadzająca w stan podobny do stanu hipnozy, polegająca na głębokim odprężeniu i koncentracji w odpowiedzi na słowa wypowiadane przez prowadzącego.

Trening składa się z dwóch części, pierwsza polega na koncentracji nad odczuciami płynącymi z ciała, druga na wizualizacji, która jeszcze bardziej pogłębia stan relaksu.

Podczas spotkania nauczysz się, w jaki sposób pozytywnie wpływać na własny układ nerwowy. Trening polega na maksymalnym zrelaksowaniu ćwiczącego, co wpływa na redukcję silnych stanów napięć nerwowych i mięśniowych.

Spotkanie trwa około 1 godz

JAK WYKORZYSTAĆ ENERGIĘ Z POBYTU

I OTWORZYĆ SIĘ NA ZMIANY W ŻYCIU

W Primavera Jastrzębia Góra robimy wszystko, aby uatrakcyjnić Twój pobyt i wspomóc Cię w osiągnięciu celów (efektywny wypoczynek, odchudzanie, zadbanie o zdrowie). Chcemy też, żebyś zadbał o to, by zdobyta tu energia i chęć zmiany zainspirowały cię do innych zmian w codziennym życiu. Na tym warsztacie dowiesz się czym jest energia mentalna oraz w jaki sposób ją doładowywać. Poznasz sposoby, dzięki którym zdobyte podczas pobytu zdrowe nawyki zostaną z Tobą na dłużej. Dowiesz się jak skutecznie wprowadzać zmiany, aby proces ten okazał się łatwiejszy i budzący więcej pozytywnych emocji. Zdradzimy Ci też nasze sposoby na bycie szczęśliwym.

Spotkanie trwa około 1 godz

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas