zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja

Każda z poniższych diet dostępna jest w następujących wartościach energetycznych: 1300 kcal, 1600 kcal i 2000 kcal (5 posiłków dziennie).

Dopasowanie odpowiedniej wartości energetycznej dla każdej osoby, odbywa się pierwszego dnia pobytu, podczas rozmowy z Koordynatorem Wczasów Odchudzających.

Wszystkie jadłospisy zostały odpowiednio skomponowane oraz zbilansowane przez dietetyczki medyczne. WAŻNE: posiłki w naszych dietach zawierają gluten, laktozę, orzechy. Produkty poddawane są różnorodnej obróbce termicznej, serwujemy dania na ciepło i zimno, surowe, gotowane, duszone, grillowane. Nie dopuszczamy do monotonii w smaku oferując posiłki wytrawne, słodkie, kwaśne, pikantne.

DIETA OPTYMALNA

Posiłki na diecie optymalnej zawierają wszystkie grupy produktów spożywczych. Jadłospis jest opracowany w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia i jest spójny z rekomendacjami Instytutu Żywności i Żywienia.

Głównym składnikiem diety są produkty pochodzenia roślinnego, zwłaszcza warzywa, owoce oraz produkty zbożowe pełnoziarniste. Uwzględnione są również produkty pochodzenia zwierzęcego, czyli nabiał o naturalnym smaku, jaja, ryby i chude mięso.

Pragniemy zachęcić naszych Gości do odkrywania smaków zdrowej kuchni, dlatego część mięsa jest zastępowana nasionami roślin strączkowych. Jadłospis na diecie optymalnej jest doskonałym wyborem dla osób, które zaczynają przygodę ze zdrowym odżywianiem oraz takich, którzy nie wyobrażają sobie swojej diety bez mięsa.

';

DIETA WEGETARIAŃSKA

Diety wegetariańskie cieszą się bardzo dużą popularnością, ale należy wybierać te prawidłowo zbilansowane. Ryby i mięso to produkty będące źródłem wielu cennych składników odżywczych (zwłaszcza białka, żelaza oraz witaminy B12), dlatego świadomie należy dobierać ich zamienniki.

Będąc na naszej diecie wegetariańskiej, nie musisz obawiać się niedoborów pokarmowych, ale cieszyć się zdrowymi i pysznymi posiłkami na diecie laktoowowegetariańskiej. Podstawą diety są produkty pochodzenia roślinnego, zwłaszcza warzywa, owoce i produkty zbożowe pełnoziarniste. A źródła białka są bilansowane poprzez uwzględnienie nasion roślin strączkowych, nabiału o naturalnym smaku i jaj.

Wariant ten jest polecany dla laktoowowegatarian oraz osób, które pragną odkryć ciekawe smaki kuchni roślinnej.

';

DIETA WEGE + RYBA

Inspiracją do stworzenia tego wariantu jadłospisu była głównie dieta śródziemnomorska, której założeniem jest połączenie korzyści wynikających ze spożywania diety wegetariańskiej oraz uwzględnienia dobrej jakości ryb. Są one doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA), które wspomagają odporność organizmu, wpływają korzystnie na koncentrację, wygląd włosów, skóry i paznokci, a także chronią przed rozwojem chorób dietozależnych tj. cukrzyca, miażdżyca i nadciśnienie tętnicze.

Podobnie jak we wszystkich jadłospisach odchudzających w Primavera Jastrzębia Góra, podstawą diety są produkty pochodzenia roślinnego. Występują również jaja oraz nabiał o naturalnym smaku.

Produktem spożywczym, który podlega wykluczeniu w wariancie wege+ryby jest mięso. Jest szczególnie polecana osobom, które unikają tego składnika diety, ale nie wyobrażają sobie braku spożywania ryb.

';
wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas