6 września 2023

O smukłej sylwetce marzą miliony kobiet. W związku z tym wiele niezadowolonych ze swojej figury pań decyduje się na odchudzanie. Jednak regularne ćwiczenia czy dieta nie zawsze dają satysfakcjonujące rezultaty. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Obecnie zyskuje na popularności zabieg kriolipolizy. Czym jest i jakie daje efekty?

Kriolipoliza to inaczej zamrażanie komórek tłuszczowych w wybranej części ciała, aby doprowadzić do ich rozpadu. Zabieg ten powstał w USA, wynaleziony przez dwóch amerykańskich lekarzy. Dowiedli oni, że komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej są o wiele bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż otaczające je narządy, naczynia krwionośne czy nerwy. Dzięki temu zabieg kriolipolizy redukuje jedynie tłuszcz i jest całkowicie bezpieczny dla pozostałych tkanek.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza wykonywana jest przy użyciu specjalnego urządzenia. Aplikator ten jest przykładany do danej partii ciała. Następnie, przy wykorzystaniu podciśnienia, fałd skóry jest zasysany i zostaje pobrane ciepło z komórek. Chłodzenie jest regulowane, aby osoba wykonująca zabieg mogła ustawić najbardziej optymalną temperaturę: osoby lekko otyłe nie wymagają bowiem tak niskiej temperatury zamrażania komórek, jak osoby ze sporą nadwagą. Zabieg zazwyczaj trwa około godziny. Kriolipoliza radzi sobie z tłuszczem na brzuchu, pośladkach, udach czy łydkach.

Dlaczego warto poddać się kriolipolizie?

Główną zaletą kriolipolizy jest skuteczność. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się z organizmu aż 45% tłuszczu! Efekty kuracji mogą być widoczne nawet już 2 tygodnie po zabiegu, choć najczęściej należy poczekać jeszcze kilka kolejnych tygodni (nawet 4 miesiące) na ostateczny rezultat. Kriolipoliza jest także bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zamrożone podczas kriolipolizy komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu w wyniku procesów metabolicznych. Z związku z tym z zabiegu nie mogą korzystać osoby cierpiące na zaburzenia pracy wątroby. Kto jeszcze powinien zrezygnować z kuracji niskimi temperaturami? Kriolipoliza nie nadaje się dla osób ze stanami zapalnymi skóry, z chorobą Raynauda, cukrzyków, osób cierpiących na krioglobulinemię, hipoproteinemię czy mających wszczepione urządzenia medyczne.

Kriolipoliza to nowoczesny zabieg odchudzający, będący doskonałą alternatywą dla popularnej liposukcji. Jest kuracją bezinwazyjną, a więc bezpieczniejszą od zabiegów wymagających użycia skalpela. Nie trzeba też się do niej specjalnie przygotowywać, a jedyne skutki uboczne, jakie mogą pojawić się po zabiegu, to siniaki, zaczerwienienia czy obrzęki, które ustępują po kilku dniach.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas