zadzwoń
rezerwuj
messenger

Bon turystyczny

PODSTAWOWE INFORMACJE

Bon turystyczny to elektroniczny kod, który umożliwia dokonanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na terenie Polski.

Pojedynczy bon turystyczny ma wartość 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia (na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu „Rodzina 500 plus”). Jeśli w rodzinie jest np. dwójka dzieci, wtedy rodzina otrzyma bon w wysokości 1000 złotych. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon turystyczny, również w wysokości 500 zł.

Bon turystyczny

ZASADY WYKORZYSTANIA

Ważność bonu turystycznego wygasa 31 marca 2022 roku. Oznacza to, że wykorzystanie środków i dokonanie rezerwacji z użyciem bonu musi odbyć się do tego dnia. Można zrobić to jednorazowo, bądź w kilku transakcjach na mniejsze kwoty (aż do wyczerpania kwoty bonu). Wymagane jest, by z danej usługi hotelarskiej lub imprezy turystycznej korzystało dziecko na które pobierane jest świadczenie (nawet, gdy ze względu na jego wiek z jego udziałem nie wiąże się dodatkowa płatność).

Jak otrzymać bon turystyczny?

Bon turystyczny uzyskamy po zarejestrowaniu się oraz zalogowaniu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (https://www.zus.pl/). W zakładce „Polski Bon Turystyczny’, znajdują się informacje dotyczące numeru i wartości bonu, aktualne saldo oraz dane personalne. Bon turystyczny trzeba aktywować. Po aktywacji, otrzymamy kod obsługi płatności potrzebny w chwili dokonywania płatności w wybranym obiekcie.

Gdzie mogę wykorzystać bon turystyczny?

Podmioty świadczące usługi i imprezy turystyczne samodzielnie decydują o tym, czy będą honorować płatności bonem turystycznym.

Primavera Jastrzębia Góra przystąpiła do programu „Polski Bon Turystyczny”.Od 8 sierpnia 2020 akceptujemy bon jako formę płatności za usługi w ramach naszych aktualnych ofert. Bon turystyczny nie może być wykorzystany jako zadatek rezerwacji – będzie go można natomiast użyć w momencie rozliczania pobytu po przyjeździe.

Więcej informacji udzielą pracownicy działu Rezerwacji (tel.: +48 58 774 45 51 wew. 1, e-mail: rezerwacje@primaveraspa.pl).

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas