10 września 2018

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego nie można całkowicie zatrzymać, a jedynie spowolnić, dzięki odpowiednim kosmetykom i medycynie estetycznej. Jak dbać o skórę w okresie menopauzy, by cieszyć się ładnym wyglądem na dłużej?

Wraz z upływem czasu, skóra traci jędrność i pojawiają się niechciane zmarszczki. Duży wpływ ma menopauza, która wprowadza duże zmiany w organizmie, w tym wahania hormonalne. Głównym winowajcą jest estrogen. Jego znacznie mniejsza ilość w tym okresie, doprowadza do zmniejszenia kolagenu i osłabienia włókien kolagenowych.

Jak dbać o skórę w okresie menopauzy? 

Istnieje kilka podstawowych elementów, których zapewnienie pomaga skórze odzyskać większość blasku sprzed menopauzy. Zatem jak dbać o skórę w okresie menopauzy?

Zdrowe nawyki
Aby skóra była możliwie najmniej obciążona, warto porzucić złe przyzwyczajenia i intensywne wystawienie jej na działanie promieni UV. Ważna jest również zmiana nawyków żywieniowych, uprawianie sportu, rezygnacja z papierosów i alkoholu. Zdrowy styl życia i właściwa dieta sprzyjają nie tylko naszemu samopoczuciu, ale i poprawie jakości i jędrności skóry.

Witaminy
Suplementacja odpowiednimi witaminami może mieć doskonały wpływ na skórę nawet w okresie menopauzy. Witaminy w naturalny sposób hamują procesy jej starzenia się. Najważniejsze jest spożywanie odpowiedniej ilości witaminy C, która wspomaga produkcję kolagenu i dzięki której skóra się regeneruje. Wolne rodniki również skutecznie zwalcza witamina E. Do składu warto dołączyć witaminę P, która wzmacnia włókna kolagenowe.

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji cery. Nie bez powodu jest to podstawa leczenia trądziku czy właśnie zwalczania zmarszczek. Drogerie kosmetyczne oferują szeroką gamę produktów, które spełniają wszystkie najważniejsze wymagania skóry. Mycie twarzy preparatami przeznaczonymi do konkretnego typu cery może być bardzo istotne dla jej ogólnej kondycji, a jej dokładne oczyszczanie, stosowane każdego dnia, jest kluczem do uzyskania pożądanego wyglądu.

Codzienna pielęgnacja – kremy
Aby pozbyć się problemu menopauza – objawy skórne, należy używać dedykowanych kremów, które znacznie wspomagają proces regeneracji i są ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Składniki w nich zawarte stymulują produkcję kolagenu i odżywiają. Witaminy, naturalne wyciągi i najpopularniejszy koenzym Q10 zwalczają wolne rodniki, a retinol poprawia jędrność. Jak dbać o skórę w okresie menopauzy? Nie można zapominać o pielęgnacji szyi, dekoltu i okolicy oczu, które to w okresie menopauzy szczególnie szybko starzeją się. Warto także stosować systematyczny automasaż twarzy i ciała na kremie o działaniu ujędrniającym oraz mieć osobny krem na okolice oczu o intensywniejszym działaniu.

Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą znacznie poprawić jakość skóry. Dostępne na rynku produkty do pielęgnacji są dedykowane dla konkretnych przedziałów wiekowych. Łatwo zatem zauważyć, że wraz z upływającym czasem niezbędne jest stosowanie innych preparatów, niż te używane kiedyś.

Kosmetyka
O tym, jak dbać o skórę w okresie menopauzy, może poinformować dermatolog. Ale jeżeli temat menopauza – objawy skórne posunął się bardzo daleko, warto skorzystać z pomocy kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej. Obecnie można znaleźć wiele zabiegów, które szybko i skutecznie pomagają poprawić kondycję skóry. W zależności od problemu, z którym się zmagamy, profesjonalista dobiera metody mniej lub bardziej inwazyjne, których efekty widoczne są niemal natychmiastowo.

Podsumowując: jak dbać o skórę w okresie menopauzy? Zdrowe nawyki, dieta i odpowiednia pielęgnacja skóry są kluczem do utrzymania jej dobrej kondycji i wyglądu. Można również pomyśleć o wyjeździe na dedykowane dla kobiet po 50 roku życia wczasy, np. do Primavera Jastrzębia Góra (przelinkowanie do pakietu menolife), podczas których specjaliści z kilku dziedzin kompleksowo zadbają nie tylko o cerę twarzy, ale również o ciało oraz umysł.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas