zadzwoń
rezerwuj
messenger

Akademia Zdrowego Oddechu to zajęcia w Primavera, edukacja online i treningi

na wydarzeniach, w których uczestniczymy!

Skorzystaj z Naszej wiedzy i zmień swoje zdrowie na lepsze!

Naucz się z Nami jak oddychać prawidłowo

WARSZTAT „JAK ODDYCHAĆ BY BYĆ ZDROWYM?”
Warsztat „Jak oddychać by być zdrowym” to zajęcia oparte na metodzie oddychania według dr Konstantyna Butejko, na których dowiesz się w jaki sposób poprzez odpowiedni trening oddechowy możesz wpłynąć na poprawę jakości życia, walczyć ze stresem czy też po prostu poprawić wydolność oddechową.

TRENING AUTOGENNY SCHULTZA

Trening autogenny to bardzo popularna na całym świecie technika relaksacji neuromięśniowej, polegająca na wywołaniu doznań podobnych do stanu hipnozy oraz medytacji. Dokonuje się tego poprzez autosugestię.

Trening autogenny Schultza to medytacja wprowadzająca w stan podobny do stanu hipnozy, polegająca na głębokim odprężeniu i koncentracji w odpowiedzi na słowa wypowiadane przez prowadzącego.

Trening składa się z dwóch części, pierwsza polega na koncentracji nad odczuciami płynącymi z ciała, druga na wizualizacji, która jeszcze bardziej pogłębia stan relaksu.

Podczas spotkania nauczysz się, w jaki sposób pozytywnie wpływać na własny układ nerwowy. Trening polega na maksymalnym zrelaksowaniu ćwiczącego, co wpływa na redukcję silnych stanów napięć nerwowych i mięśniowych.

RELAKSACJA PROGRESYWNA JACOBSONA

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy każdemu z nas w zasadzie codziennie. Podczas spotkania odkryjesz jaki ma na Ciebie wpływ. Docenisz rolę oddechu oraz zyskasz umiejętność odczytywania sygnałów z ciała świadczących o odczuwanym przez Ciebie napięciu. Dowiesz się jaką rolę w radzeniu sobie ze stresem odgrywa odreagowywanie i regeneracja. Spotkanie kończy się krótkim treningiem relaksacyjnym.

Spotkanie jest propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą uspokoić głowę, zwolnić i efektywnie radzić sobie ze stresem. Progresywna relaksacja mięśni Jacobsona, to technika stworzona do naturalnej walki ze stresem. Dzięki zasadom, które poznasz podczas warsztatów nauczysz się kontrolować stres oraz poznasz sztukę oddechu, która prowadzi do głębokiego odprężenia.

Ćwiczenie relaksacji Jacobsona pozwoli Ci znacznie obniżyć poziom stresu i napięcia w ciągu dnia. Zwiększy się Twoja koncentracja i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Będziesz bardziej odprężony i spokojny. Jeśli będziesz ćwiczyć regularnie, efekty te po około dwóch tygodniach będą się utrzymywać nie tylko na jakiś czas po ćwiczeniu, ale już przez cały dzień, codziennie. Pozytywne efekty tego typu ćwiczeń relaksacyjnych są bardzo wyraźne, więc szybko je zauważysz.

Akademia Zdrowego Oddechu Weź oddech… Świadome oddychanie może zmienić twoje życie na pełniejsze…

JAK DZIĘKI ŚWIADOMEMU ODDYCHANIU MOŻEMY ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE?

Oddech to życie. Gdy jest oddech – jest życie. Gdy go nie ma – nie ma życia.

Oddech jest przedłużeniem podstawy piramidy zdrowego odżywiania wg WHO. Codziennie wykonujesz tysiące oddechów, nie zastanawiając się nad tym, że prawidłowe oddychanie ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Oddech to nie tylko źródło życia, to przede wszystkim lek na stres, obniżenie nastroju, zanieczyszczone powietrze i klucz do samospełnienia. Świadoma praca z oddechem jest wykorzystywana w technikach relaksacji, jodze, medytacji. Wiele systemów filozoficznych upatruje w oddechu terapeutycznej mocy uzdrawiania.

Mało kto uświadamia sobie, że ok. 70% energii czerpiemy z oddychania, jest więc on podstawowym pokarmem dla ciała. Około 70% toksyn usuwamy również poprzez oddech, a zdecydowana większość ludzi używa tylko 1/3  objętości płuc. Mózg natomiast zużywa ok. 25% tlenu z oddychania. Brak wystarczająco pełnego oddechu wpływa na to jak postrzegamy świat i życie. Płytki oddech zawęża nam percepcję i powoduje problemy z koncentracją.

KTO PANUJE NAD SWOIM ODDECHEM, PANUJE NAD SOBĄ.

STOSUJĄC ĆWICZENIA ŚWIADOMEGO ODDYCHANIA OTRZYMASZ WSPANIAŁE KORZYŚCI

– zredukujesz stres

– opóźnisz procesy starzenia

– usuniesz 70% zbędnych dla organizmu substancji i toksyn

– usprawnisz pracę układu limfatycznego

– uspokoisz myśli

– wpłyniesz pozytywnie na swoje zdrowie

– uzyskasz wewnętrzną moc

– lepiej sobie poradzisz w sytuacjach kryzysowych

– wpłyniesz na zwiększenie witalności ciała i ducha

– zaczniesz pełniej doświadczać życia

– będziesz łatwiej podejmowała decyzje

– zwiększysz życiową efektywność

– usprawnisz działanie układu oddechowego

NAJWIĘKSZĄ INSPIRACJĄ W SZTUCE PRAWIDŁOWEGO ODDECHU JEST DLA NAS METODA DOKTORA KONSTANTYNA BUTEYKO

Konstantyn Buteyko jest lekarzem, naukowcem i autorem kilkuset publikacji naukowych oraz eksperymentów medycznych. Jego metoda oddychania została poddana wielu badaniom klinicznym, które potwierdzają jej zbawienne działanie na organizm człowieka.

Według doktora Buteyki przyczyną wielu chorób jest nieprawidłowe oddychanie, którego skutkiem jest hiperwentylacja, która powoduje m.in. nadmierne wydalanie dwutlenku węgla
Jego metoda przeciwdziała hiperwentylacji i działa prozdrowotnie.

WARTO WIEDZIEĆ

Co wywołuje hiperwentylację?

– stres

– nadwaga/ otyłość

– zbyt duża ilość snu

– smog

– skażone środowisko

– głęboki oddech

– siedzący tryb życia

Jaki powinien być zdrowy oddech?


– zawsze przez nos

– niesłyszalny

– przeponowy

– niewidoczny

– regularny

– naturalny

– trenowany

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas